Калорійність листя лайма кафіра невисока — лише 86 Ккал у 100 грамах. Також у листі міститься 16 г грамів вуглеводів і 3.5 г грама білка. Але головна цінність цього продукту — у високому вмісту вітамінів.
Лайм містить у листі велику кількість вітаміну С, який зміцнює імунітет. Також у ньому є чимало бета-каротину, вітаміну А, а також вітаміни Е, K і PP. За наявності мінеральних речовин лайм також багатий на різноманітні мікроелементи, зокрема калій, селен, фосфор. А ефірна олія, яку чимало міститься в листі лайма, слугує джерелом як ненасичених жирних кислот, так і ненасичених.
В азійській кухні листя лайма використовуються дуже активно. До того ж самі мешканці Південно-Східної Азії визнають їх користь для травлення, омолодження організму та поліпшення стану волосся й нігтів. Також вчені визнають ефективність листя лайма як протизастудного засобу та рекомендують використовувати їх для нормалізації тиску та заспокоєння нервової системи.
Найчастіше листя лайма використовують для рідких страв — супів і прохолодних напоїв. Їх проварюють цілком і потім витягають із бульйону, адже листя має досить виражену жорсткість. Зате під час варіння вони віддають свій фірмовий кислуватий присмак і легкий цитрусовий аромат страві.
Ви можете спробувати додавати їх у різноманітні страви, яким бракує легкої кислинки або цитрусового аромату, аж до використання в десертах.