Характеристика. Маринований імбир гарі (рожевий або білий) в стравах японської кухні використовується для подачі разом з суші. Alpinia purpurata – рослина, яка походить з регіону Південно-Східної Азії і зустрічається в Малайзії і Таїланді.
В японській кухні до складу багатьох страв входять сирі морепродукти. Маринований імбир працює як своєрідний антисептик для організму. Він знешкоджує шкідливі бактерії. Саме тому цей корінь у величезних кількостях поглинають любителі справжньої східної кухні.
Сприятливу дію маринованого імбиру на:
- всю травну систему: покращуючи роботу шлунка та моторику кишечника;
- освіжає подих, зупиняє запальні процеси в роті;
- роботу головного мозку і на м'язи;
- відновлює життєві сили, позбавляє від головного болю, поповнює запас енергії;
- зміцнюють стінки судин і покращує роботу міокарда (вплив калію і магнію);
- рятує від стресів і навіть здатний допомогти при хронічному бронхіті та астмі.
Протипоказання. При позитивних показниках впливу на організм людини, вживати маринований імбир заборонено для людей з діагнозом: виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, цироз печінки, інфаркт та інсульт, підвищений тиск. Вагітним цей корінь під забороною. Дітям до трьох років він і зовсім протипоказаний, їх ніжні шлуночки не здатні впоратися з гостротою імбиру.
Показники якості та харчової цінності.
Зовнішній вигляд. «Пелюстки» імбиру однакової товщини, мають у міру волокнисту структуру, кількість маринаду в упаковці помірне.
Смак і аромат. Пряний, островато-освіжаючий смак, без сторонніх присмаків.
Колір. Рожевий або білий (залежно від виду) - рівномірний у всіх слайсів імбиру, без плям і вкраплень.
Харчова цінність в 100 г продукту
Білки 0.2 г
Жири 0.3 г
Вуглеводи 12.5 г
Калорійність 51 Ккал
Імбир маринований містить мікроелементи, ефірні масла, амінокислоти і вітаміни групи А, В і С. Але! один з елементів у складі: гінгерол – алкалоїд, що стимулює вироблення тепла і пригнічує запалення.
Зберігання.
1. Не відкритий маринований імбир (ретельно запакований без доступу повітря) можна зберігати в темному місці, термін зазвичай зазначений на упаковці (буває різний);
2. Відкритий імбир (розпакований) або куплений на вагу може зберігатися в холодильнику 30-40 днів при температурі від +1 до +5°С
у холодильнику продукт варто покласти в банку або іншу закривається ємність, щоб він не вбирав запахи інших продуктів і не поширював свій;
3. Імбир можна заморозити: 6 до 18 місяців у м'якій упаковці (щоб уникнути пошкодження твердої в процесі заморожування);
4. Розморожувати маринований продукт стоїть в холодильнику, а не в теплі: різка зміна температури може позначитися на смак імбиру. Проте, слід пам'ятати, що розморожений імбир швидко втрачає свою пекучість і характерний смак.