БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ПРИ ЗАМОВЛЕННІ ВІД 1500 ГРН

Пудинг із тапіоки з кокосовим молоком

Пудинг із тапіоки з кокосовим молоком

Цей десерт багато тайських ресторанів подають наприкінці вечері як комплімент від кухаря. На смак він дуже невигадливий, зате консистенція і зовнішній вигляд для непідготовленого їдця зазвичай виявляються справжнім сюрпризом.

Тапіока – справді дуже цікавий продукт з погляду мальовничого та незвичайного оформлення страв. Зовні тапіока у готовому вигляді схожа на ікру якоїсь або земноводної.

Тапіока з маніоки

Насправді, тапіока - це крохмальна крупа, що отримується з коріння маніоки. А маніока, у свою чергу, — тропічна рослина із сімейства молочайних із величезними (до метра завдовжки та 10 см у діаметрі) бульбами. Тапіоку ще називають маніоковим саго, а маніоку - касавою. З сирої маніоки роблять крупу, та якщо з сушеної — борошно. Тепер повторіть =))

Маніока в даний час є одним з головних продуктів харчування в жебраках Африки, бо рослина це дуже врожайно, а вміст крохмалю в його бульбах досягає 40%. Головний фокус з маніокою полягає в тому, що в сирому вигляді вона смертельно отруйна: 400 грамів сирого бульби містять летальну дозу синильної кислоти.

Але африканцям ціанід байдуже, і для позбавлення отрути бульби маніоки ретельно подрібнюють, варять і сушать на відкритому повітрі. Синільна кислота за такої обробки теоретично випаровується. Насправді ж багато африканців не дуже добре обробляють маніоку і потихеньку труяться все життя, заробляючи різні проблеми зі здоров'ям неврологічного характеру. Зараз щодуть роботи з виведення менш отруйних сортів маніоки методами генної інженерії.

Паливо та крохмаль

У Таїланді начебто продають тільки власноруч вирощену маніоку з тапіокою, так що вважатимемо її якісно очищеною. Вирощують її тут в основному не для їжі, а для виробництва дешевого замінника бензину біоетанолу, а відходи виробництва мабуть потрапляють на полиці супермаркетів =))

Крупа з тапіоки продається в тайських магазинах під назвою «топових перлин» - tapioca pearls. Як видно з анотації на пачці праворуч, складаються ці перлини на 100% із крохмалю. Коштують ці коштовності, на відміну від справжнього пальмового саго, три карбованці, за що й улюблені щедрими тайськими рестораторами.

«Перлини» бувають різного діаметру: із зовсім дрібних (або з топкового борошна) роблять блискучі вуличні пельмешки з начинкою, із середніх — пудинги, а великі додають для краси та антуражу заради напоїв (збиральна назва — bubble tea). У склянці виглядає натурально як жаби ікра =))

Сьогодні готуватимемо солодкий пудинг з тапочної ікри з кокосовим молоком.

Для приготування двох порцій пудингу з тапіоки нам знадобляться:

Готуємо пудинг із тапіоки:

  • Кип'ятимо воду в широкій каструлі або сковорідці (не в ковші).
  • Швидко промиваємо тапіоку від зайвого крохмалю в друшляку під проточною водою і кладемо в окріп разом із цукром та лемонграсом.
  • Варимо на середньому вогні, обов'язково постійно помішуючи, щоб тапіока не прилипала на дно і не злипалася в кому. На цьому етапі крупу можна додати яких-небудь барвників або ароматизаторів. Того ж таки пандану для веселенького зеленого або сік мангостину — для червоного. Якщо лемонграсу немає, можна замінити його чим душа забажає, наприклад, цедрою лайма або взагалі ваніллю. Подекуди тапіока продається вже підфарбованою або зовсім різнобарвною.
  • Готовність тапіоки можна визначити на вигляд: «перлини» повинні з білих стати прозорими. В середньому на це йде 10 хвилин.
  • В окремому посуді підігріваємо кокосове молоко, кипіти не даємо.
  • Сервіруємо: на дно креманки кладемо ложку розварених «перлин», заливаємо їх парою ложок кокосового молока і прикрашаємо шматочками фруктів.

Ще раз нагадуємо, що вигідно купити Тайський рис тапіока можна у нас на сайті за найвигіднішими цінами. Смачного!