БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ПРИ ЗАМОВЛЕННІ ВІД 1500 ГРН

Восьминіг - види, сорти, корисні властивості, історія та географія продукту

Восьминіг - види, сорти, корисні властивості, історія та географія продукту

Історія та географія продукту

Молюсків вживають у їжу дуже давно. Відомо, що у Стародавній Греції та Римі було дуже поширене блюдо з фаршированих щупалець та голів восьминога, які потім запікалися. Зараз продукт люблять на Гаваях, у країнах Північної Африки, але особливий інтерес він викликає у азіатських кухарів: у Японії, Китаї, Кореї восьминогів обов'язково запропонують скуштувати мало не в кожному ресторані.

Неможливо уявити без молюсків і кухню Середземномор'я. Їх готують в Італії, Іспанії, Португалії та в багатьох інших країнах. У Росії восьминоги водяться і видобуваються у Японському морі.

Види та сорти

У природі зустрічається понад 200 видів восьминогів, але далеко не всі з них вживаються в їжу. Деяких є й зовсім не рекомендується, тому що вони надто отруйні (таких молюсків, що живуть у Тихому океані, легко відрізнити за наявності синіх кілець на щупальцях).

До промислових відносяться кілька видів восьминогів, наприклад, гігантські. Ці молюски вважаються одними з найбільших у світі: довжина їх тулубів, пофарбованих у червоно-коричневий з незвичайним мармуровим візерунком колір, може досягати 60 см, а разом із щупальцями – 3 м. Відловлюють гігантських восьминогів у морях Південної Кореї, КНДР та Північної Японії . У Кореї, крім гігантського, званого «муно», поширений і хлиструкий восьминіг – «накчі». Останній відрізняється зеленувато-сірим забарвленням зі світлими вкрапленнями та доростає приблизно до 70 см (довжина разом із щупальцями).

В Африці частіше можна зустріти восьминога звичайного, який також є популярним і в інших країнах. У Росії в Японському морі відловлюються восьминоги вагою близько 2-4 кг, що ідеально підходять для приготування гарячих страв, а також дрібніший вид «мускардіні» (його маса не перевищує 100 гр.), Яких йде на салати.

У їжу зазвичай вживаються восьминоги невеликих або середніх розмірів - у таких молюсків тіла соковитіші і смачніші. При виборі звертають увагу на стан очей (що вони прозоріші, тим восьминіг свіжіший) і щупалець, які повинні бути рівного кольору, блискучими і не мати пошкоджень.

Корисні властивості

М'ясо восьминога - справжнє джерело корисних речовин, надзвичайно необхідних для людини. У продукті практично немає вуглеводів та жирів, а ось білка, навпаки, дуже багато, що дозволяє вживати його в період відновлення після важких захворювань, фізичного виснаження або підвищених навантажень.

Високий вміст мікроелементів, таких, як мідь, натрій, калій, цинк, фосфор, магній, кальцій, залізо, селен і марганець, благотворно впливає на стан серцево-судинної та нервової систем, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту та уповільнює процеси старіння. Що ж до вітамінного складу, то він дуже багатий: вітаміни груп А, В, С, Е, РР, К, цінні амінокислоти – все це є в м'ясі восьминога.

Є його корисно жінкам під час вагітності, а також усім людям, які хочуть покращити пам'ять та мислення, підвищити імунітет та зробити ефективнішою боротьбу за добрий зір. Нарешті, завдяки речовині кобаламіну, який є вітаміном В12 і входить до складу продукту, в організмі у достатній кількості виробляється антиоксидант мієлін, що сприяє повноцінному насичення клітин киснем.

Смакові якості

Специфічним смаком восьминоги зобов'язані входять у м'язи їх щупалець екстрактивним речовин. Саме ці частини вважаються найбільш цінними в харчовому плані, хоча, на відміну більшості молюсків, восьминіг використовується цілком. На смак він найбільше нагадує кальмара, але набагато м'якший і ніжніший, якщо, звичайно, дотриматися технології приготування. Соковите м'ясо з приємним солодкуватим присмаком може стати справжнім делікатесом на будь-якому столі.

Застосування у кулінарії

Восьминогів варять, смажать, гасять, маринують, коптять, фарширують - словом, готують безліччю різних способів, отримуючи щоразу оригінальну страву. Головне, готувати з обережністю, щоб позбутися чорнила, яке ще може залишатися в тушці, та інших не самих апетитних речовин.

Існують свої секрети у справі приготування восьминогів. Так, щоб добитися м'якості, щупальця відбивають, попередньо заморожують у морозильній камері. М'ясо восьминога часто додається в супи, воно чудово поєднується з іншими морепродуктами, наприклад, кальмарами, а також овочами, бобовими, рисом, зеленню, можна готувати навіть котлети. Смак легко підкреслити додаванням соєвого соусу, оливкової олії чи винного оцту. 

А в Японії та Кореї їх навіть їдять живими, щоправда, ця страва не для слабкодухих, адже відрубані щупальці восьминогів здатні тривалий час зберігати активність. У тій же Японії з молюсками роблять суші, салати та супи, популярно тут і токояки – смажені шматочки восьминогів у рідкому тісті. Крім екзотичного способу вживання продукту, в Кореї існують і цілком звичайні та прийнятні навіть для іноземних гостей, наприклад, страва накчі чонголь – овочеве рагу з восьминогом. У Китаї молюсків взагалі їдять у будь-якому вигляді: і маринованими, і печеними, і вареними, і, знову-таки, сирими.

Купити щупальці восьминога на вагу можна у нас на сайті в розділі Заморожені продукти за найвигіднішими цінами. Смачного!